منو آکاردئونی

جشن آب‌بازی آخرین روز مدرسه

اعطای لوح تقدیر به نفرات برتر آزمون‌های مرآت

تقدیر از نفرات برگزیده مسابقه کتابخوانی

 

در این مراسم از نفرات برتر مرحله اول مسابقه کتابخوانی با اهدای جوایزی تقدیر و تشکر به‌عمل آمد.

 

تقدیر از نفرات برتر پروژه‌های جابر

 

طی مراسمی از معلمان راهنما و نفرات برگزیده طرح جابر، با اعطای لوح تقدیر و کارت هدیه تقدیر و تشکر به‌عمل آمد.

بردیا تتماج، علی سعیدزاده، شایان همرنگ و امیدرضا خامنه از کلاس ششم با موضوع زلزله مغلوب نوآوری با راهنمایی جناب آقی عباس مدحی و فراز خدامی از کلاس چهارم با موضوع سرعت‌گیر مغناطیسی با راهنمایی سرکار خانم نوبختی.

تقدیر از شرکت‌کنندگان در طرح جابر

 

از دانش‌آموزان شرکت‌کننده در طرح جابر با اعطای لوح تقدیر و کارت امتیاز تقدیر به‌عمل آمد.

اردوی پارک کوثر

 

اردوی شاد و تفریحی بوستان کوثر در تاریخ 97/02/30 برای دانش‌آموزان پایه‌های چهارم، پنجم و ششم برگزار گردید.

در این اردو دانش‌آموزان پس از بازی فوتبال در زمین چمن مجموعه که برای این منظور از قبل هماهنگ شده بود، ساعت خوشی را در محیط زیبا و باطراوت بوستان به همراه آموزگاران خود گذراندند.

جشن الفبا

 

همیشه با آخرین روزهای سال تحصیلی، یکی از جشن‌های به یاد ماندنی مدرسه برگزار می‌شود.

امسال نیز مانند هر سال مراسم جشن الفبا و جشن فارغ‌التحصیلی گل‌های پیش‌دبستان بسیار باشکوه و خاطره‌انگیز برگزار شد.

در این مراسم دانش‌آموزان پایه اول، اولین سال توانایی خواندن و نوشتن خود و همچنین نوآموزان پیش‌دبستانی، ورود خود به عرصه دانایی و دانش‌آموزی را جشن گرفتند.

این جشن با قرائت قرآن و سرود ملی آغاز شد و شامل برنامه‌های متنوعی از جمله نمایش شاد و موزیکال گروه هنری و اجراهای مختلف دانش‌آموزی به‌ویژه نمایش زیبا و دیدنی دانش‌اموزان کلاس اول بود.

در پایان دانش‌آموزان پس از پذیریایی، عکس فارغ‌التحصیلی خود را دریافت کردند و کیک جشن الفبا و جشن فارغ‌التحصیلی خود را بریدند.

نیمه شعبان

 

به مناسبت نیمه شعبان و میلاد حضرت قائم (عج) و روز معلم، جشنی در حیاط مدرسه برگزار گردید، در این مراسم ضمن صحبت‌های مداح محترم درباره‌ی میلاد حضرت قائم(عج) و مقام معلم، مراسم مولودی‌خوانی برگزار گردید، سپس از دانش‌آموزان با بستنی و شکلات پذیرایی گردید.

نصب بنر و پیام‌های تبریک از دیگر کارهای انجام شده به مناسبت این عید خجسته بود.

کارگاه دانستنیهای بلوغ

 

این کارگاه در دو جلسه 1 ساعته با توجه به نزدیک شدن به سن حساس بلوغ برای دانش‌آموزان کلاس‌های پنجم و ششم با حضور کارشناس ارشد روانشناسی، جناب آقای حیدریان برگزار گردید.

اردوی دکتر لند

 

اردوی تفریحی، علمی دکتر لند، واقع در خیابان دارآباد، در تاریخ 97/02/28 برای پایه‌های دوم و سوم برگزار گردید.

در این اردو دانش‌آموزان در محیطی شاد و مفرح با فعالیت‌های تیم‌های پزشکی در واحدهای مختلف بیمارستان آشنا شدند و تجربیات جدید و ارزشمندی کسب کردند.

اردوی صندوقچه قصه

 

اردوی تفریحی نمایش صندوقچه قصه‌ها واقع در بوستان قیطریه، در روز یکشنبه مورخ 97/02/16 برای دانش‌آموزان پیش‌دبستانی و اول برگزار گردید.

این نمایش جذاب و موزیکال و شاد اوقات خوشی را برای نوگلان نوید بهاری رقم زد.

جلسه دفاع از پروژه‌های برگزیده جابربن حیان

کلاس ششم

عنوان: زلزله مغلوب نوآوری

کاری از: علی سعیدزاده ـ بردیا تتماج ـ امیدرضا خامه ـ شایان همرنگ

کلاس چهارم

عنوان: سرعت‌گیر مغناطیسی

کاری از: فراز خدامی

عید مبعث

 

به مناسبت عید سعید مبعث حضرت پیامبر(ص) و گرامیداشت این روز بزرگ، نصب بنر و پیام‌های تبریک در تابلوهای اعلانات دبستان انجام شد.

همچنین در مراسمی طی صحبت‌های آقای جاویدان دانش‌آموزان با این مناسبت آشنایی بیشتری پیدا کردند و در آخر با بستنی از ایشان پذیرایی شد.

 

مسابقه‌ی کتابخوانی مرحله مدرسه

 

مسابقه کتابخوانی طبق برنامه‌ی اعلام شده از اداره آموزش و پرورش در تاریخ 97/01/19 در دو گروه ابتدایی دوره اول فرشته و ماه و ابتدایی دوره‌ی دوم، چرا بازیافت؟ رأس ساعت 11 در دبستان برگزار گردید.

پس از تصحیح اوراق، نفرات برتر از هر کلاس معرفی خواهد شد.

 

بازارچه‌ی خیریه بهار بخشندگی 3

 

برای سومین سال متوالی بازراچه‌ی خیریه بهار بخشندگی 3 با همکاری مجموعه‌های آموزشی همیشه بهار و نوید بهار در تاریخ چهارشنبه مورخ 96/12/23 از ساعت 10 الی 14 در دبستان دخترانه همیشه بهار برگزار گردید.

در این بازارچه که با همکاری و همدلی اولیاء عزیز و بزرگوار و دانش‌آموزان برگزار گردید، دانش‌آموزان در محیطی شاد و آرام تمرین مهربانی و نوع‌دوستی کردند.

به امید دنایی مهربان‌تر

اردوی کانون رضوان ـ پارک علوم

 

اردوی علمی پارک علوم در تاریخ 96/12/19 برای دانش‌آموزان کلاس سوم برگزار شد.

در این اردو، تدریس فصل 10 علوم، مبحث اهرم‌ها و آهنرباها در پارک علوم و محیطی شاد و متفاوت انجام شد.

روز درختکاری

 

به مناسبت روز درختکاری و ترویج هرچه بیشتر فرهنگ درختکاری و حفظ منابع گیاهی و زمین، تعدادی نهال سفارش داده شد و دانش‌آموزان همه پایه‌ها به همراه آموزگاران، کاشت نهال را تجربه کنند.

همچنین در این روز نوآموزان پیش‌دبستانی و دانش‌آموزان کلاس اول، در گلدان‌هایی که در اختیار آنان گذاشته شده بود انواع دانه‌ها را کاشتند و این گلدان‌ها را برای آموزش نگهداری از گیاهان به منزل بردند.

اردوی کلینیک گل و گیاه

اردوی کلینیک گل و گیاه در تاریخ 96/12/15 همزمان با روز درختکاری برای دانش‌آموزان کلاس دوم برگزار گردید.

در این اردو که در کلینیک گل و گیاه شهرداری منطقه 6 واقع در بوستان اسدآبادی برگزار گردید، دانش‌آموزان ابتدا با انواع حشرات مفید و غیرمفید و شکل و نقش آنان در رشد گیاهان آشنا شدند، سپس به گلخانه‌ی این مرکز رفته و با روش‌های تکثیر گیاهان از جمله قلمه‌زنی و انواع گیاهان از نزدیک آشنا شدند.

اردوی مرکز فرآموز فردوس

 

اردوی مرکز فرآموز فردوس در تاریخ 96/12/13 برای نوآموزان پیش‌دبستانی و دانش‌آموزان پایه اول برگزار شد.

در این اردو دانش‌آموزان در کارگاه‌های مختلفی از جمله کارگاه قصه‌گویی، نمایش خلاق عروسکی، اتاق فکر و بازی دومینو، سفال، نمایش احساسات و اتاق شاد و هیجان‌انگیز جنگل و عبور از پل هیجان را تجربه کردند.

اردوی آسمان‌نما

 

اردوی علمی آسمان‌نما، در تاریخ 96/12/12 برای دانش‌آموزان پاهی‌های چهارم، پنجم و ششم برگزار شد.

دانش‌آموزان در این اردوی جالب و هیجان‌انگیز با مباحثی مانند نیروی گریز از مرکز کهکشان و صورت‌ۀای فلکی، کشف الکل، شیمی، ترازوهای و تفاوت وزن در سیارات و خورشید و مختلف بودن نیروی جاذیه و... آشنایی پیدا کردند.

همایش آموزش خانواده

 

با توجه به ضرورت ارتقای دانش و مهارت فرزندپروری و نیاز هماهنگی در اجرای روش‌های تربیتی و آموزشی بین دو نهاد مقدس خانه و مدرسه، مجموعه دبستان‌هایی نوید بهار و همیشه بهار همایش آموزش خانواده با حضور سرکار خانم دکتر سیما فردوسی را با موضوع «والدین اثربخش‌ترین الگوها» برگزار نمود.

این همایش در تاریخ یکشنبه 96/11/29 در سالن سینما تئاتر فرجز برگزار گردید و در این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید سرکار خانم امجدی ضمن خیرمقدم در ارتباط با استراتژی‌های مجموعه‌های همیشه بهار و نوید بهار سخنرانی نمودند و از دانش‌آموزان برتر دارنده رتبه در مسابقات برون و درون مدرسه‌ای تشکر و قدردانی نمودند و بعد از ایشان سرکار خانم فردوسی پیرامون بحث والدین اثربخش‌ترین الگوها صحبت جامع و مفیدی انجام دادند و در انتهای جلسه ضمن سپاسگزاری از اولیای محترم و همیشه همراه، کارنامه‌های نوبت اول دانش‌آموزان توزیع شد.

دهه فجر مبارک

 

به مناسبت دهه فجر و جشن پیروزی انقلاب اسلامی، مسابقات مختلفی در دبستان برنامه‌ریزی و برگزار شد، از جمله این مسابقات، مسابقه تزیین کلاس‌ها و مسابقه روزنامه دیواری بود. که دانش‌آموزان با همکاری یکدیگر این کارها را به نحو احسن انجام دادند.

همچنین با توجه به تعطیلی مدارس به سبب آلودگی هوا، مراسم جشن انقلاب و پذیرایی از دانش‌آموزان عزیز در روز شنبه 21 بهمن برگزار گردید.

همچنین در این ایام فضاسازی‌های مناسب این دهه، نصب روزشمار این ایام و روزنامه‌های روزهای پیروزی انقلاب اسلامی برای آشنایی هرچه بیشتر دانش‌آموزان با وقایع آن روزها انجام شد.

 

روز پرستار

 

به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، مسابقه‌ای با عنوان نامه‌ای به یک پرستار برگزار شد و از دانش‌آموزان خواسته شد آثار خود را به معاونت پرورشی تحویل دهند.

پس از جمع‌آوری آثار و نصب آنان بر روی تابلوی اعلانات از همه دانش‌آموزان شرکت‌کننده تشویق به‌عمل آمد.

اردوی تفریحی سیرک راشن

 

اردوی تفریحی و شاد سیرک راشن در تاریخ 96/11/04 برای دانش‌آموزان پایه‌های سوم، چهارم، پنجم و ششم برگزار شد.

نمایش‌های این سیرک شامل حرکات آکروباتیک، نمایش‌های شاد و موزیکال، رقص پرواز و... بود که برای دانش‌آموزان عزیز بسیار جذاب و هیجان‌انگیز بود.

مسابقه مشاعره آموزشگاه‌های منطقه 4

 

شرکت دانش‌آموزان دبستان نوید بهار در مسابقات مشاعره آموزشگاه‌های منطقه 4

 

مسابقه احکام آموزشگاه‌های منطقه 4

شرکت دانش‌آموزان دبستان نوید بهار در مسابقات احکام آموزشگاه‌های منطقه 4

 

روز هوای پاک

به مناسبت روز هوای پاک و بزرگداشت این روز از دانش‌آموزان خواسته شد تا بادبادک‌هایی با نوشته‌هایی در مورد هوای پاک در روز شنبه 30 دی به همراه داشته باشند.

این مراسم شاد و پرهیجان در حیاط دبستان برگزار گردید و دانش‌آموزان به همراه آموزگاران خود این روز را گرامی داشتند.

اردوی نمایش موزیکال آرزوهای بافتنی

 

اردوی تفریحی نمایش شاد و موزیکال آرزوهای بافتنی در پارک لاله، خیابان حجاب برای نوآموزان پیش‌دبستانی و دانش‌آموزان کلاس‌های اول و دوم برگزار شد.

این نمایش شاد و مفرح ساعات خوشی را برای این عزیزان رقم زد.

جشن یلدا

 

به مناسبت بلندترین شب سال و جشن باستانی و کهن یلدا، و ماندگاری این رسوم زیبا در یاد و خاطره دانش‌آموزان، جشن یلدا در دبستان برگزار گردید.

در این جشن دانش‌آموزان کلاس پنجم و ششم سروده‌هایی را با نوازندگی دو تن از همکلاسی‌هایشان اجرا کردند.

نوآموزان پیش‌دبستانی نیز در این روز شعر خود را که به مناسبت این جشن آماده کرده بودند، اجرا کردند و هدایایی به همین مناسبت دریافت کردند.

در این جشن به کلیه دانش‌آموزان فال حافظ هدیه داده شد و از همگی پذیرایی شد.

در پایان نیز دانش‌آموزان عزیز با آموزگاران خود عکس یادگاری گرفتند.

مرحله اول مسابقه احکام

 

مرحله اول (مرحله آموزشگاهی) مسابقه احکام در هفته آخر آذر در دبستان برگزار شد و دانش‌آموزانی که ثبت‌نام کرده بودند، در این روز با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نفرات برگزیده این مسابقه در مرحله بعدی، (مرحله منطقه‌ای) با برگزیدگان دیگر آموزشگاه‌ها به رقابت خواهند پرداخت.

اسامی برگزیدگان مرحله اول عبارتند از:

کلاس سوم: احمد معصومی

کلاس چهارم: فراز خدامی

کلاس پنجم: ایلیا تقدیری

کلاس ششم: علی سیعدزاده امیری

میلاد حضرت رسول اکرم(ص)

 

به مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) مراسم جشنی در دبستان برپا شد که شامل مولودی‌خوانی، صحبت درباره‌ی میلاد حضرت رسول(ص) و امام جعفر صادق(ع) و خصایل و ویژگی‌های این دو بزرگوار، و در آخر پذیرایی از دانش‌آموزان بود.

همچنین در این مراسم از دانش‌آموزان خواسته شد تحقیقی درباره‌ی وقایعی که همزمان با میلاد حضرت رسول اتفاق افتاده انجام و ارایه دهند که به دانش‌آموزانی که این تحقیق را انجام داده و ارایه کردند جوایزی اهدا شد.

مانور زلزله

 

در راستای آمادگی هرچه بیشتر دانش‌آموزان و اجرای بهتر و مؤثرتر مانور زلزله، ابتدا جلساتی برای توجیه و آموزش دانش‌آموزان و همکاران نسبت به نحوه‌ی اجرای مانور زلزله در روز 96/09/07 برگزار گردید و دانش‌آموزان با نحوه‌ی صحیح پناهگیری و مکان‌های امن در هنگام بروز احتمالی زلزله اطلاعاتی کسب کردند.

در روز چهارشنبه مورخ 96/09/08 طبق برنامه اعلام بنده با آژیر خطر مانور زلزله (پناهگیری صحیح)اجرا گردید، تا دانش‌آموزان نحوه‌ی رفتار صحیح در هنگام بروز احتمالی این پدیده طبیعی را آموزش ببینند.

به امید آنکه هیچ‌وقت کودکان سرزمین عزیزمان در این شرایط قرار نگیرند.

اردوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دانش‌آموزان پیش‌دبستانی

 

به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی اردوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تاریخ چهارشنبه مورخ 96/09/01 با حضور نوگلان پیش‌دبستان برگزار گردید. این اردو یک اردوی آموزشی ـ تفریحی در محیط شاد و دلپذیر کانون پرورش فکری بود که شامل کارگاه قصه‌گویی، ساخت کاردستی، نمایش خلاق و بازی‌های گروهی بود.

اندازه‌گیری قد و وزن دانش‌آموزان و معاینات دوره‌ای

 

معاینات دوره‌ای دانش‌آموزان و اندازه‌گیری قد و وزن آنان در روز سه‌شنبه مورخ 96/08/30 در دبستان انجام شد.

دیدار دوستانه بین تیم‌های فوتسال دبستان نوید بهار و دبستان شهاب دانش

 

با توجه به در پیش بودن مسابقات فوتسال آموزشگاه‌های منطقه 4 و لزوم آمادگی هرچه بیشتر یک مسابقه‌ی فوتسال بین تیم‌های دبستان‌های نوید بهار و شهاب دانش برگزار گردید. این مسابقه در تاریخ 96/08/29 در باشگاه ورزشی صدف و با حضور دانش‌اموزان کلاس‌های دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم دبستان نوید بهار به‌عنوان تماشاچی انجام شد.

غربالگری شنوایی

 

با توجه به حساسیت شنوایی و اهمیت این موضوع در رشد و تکامل عزیزانمان و ضمناً عدم وجود علایم آشکار دبستان نوید بهار با همکاری کلینیک بهار با تجهیزات مدرن و پرسنل مجرب غربالگری شنوایی سالیانه دانش‌آموزان دبستان نوید بهار را در تاریخ 96/08/24 انجام داد.

نتایج این بررسی‌ها متعاقباً به‌صورت کتبی برای خانواده‌های محترم ارسال خواهد شد.

نمایشگاه کتاب

 

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و ترویج فرهنگ کتابخوانی بین کودکان و نوجوانان، نمایشگاه و فروشگاه کتابی در دبستان برگزار گردید.

این نمایشگاه از تاریخ شنبه مورخ 96/08/27 تا روز چهارشنبه مورخ 96/09/01 در دبستان برگزار گردید.

اولین جلسه شورای دانش‌آموزی

 

اولین جلسه شورای دانش‌آموزی روز 96/08/24 در دفتر دبستان با حضور سرکار خانم امجدی موسس مجموعه‌های همیشه بهار و نوید بهار و خانم سعادتمندی معاونت آموزشی و خانم برنجی معاون پرورشی و اعضای شورای دانش‌آموزی تشکیل شد.

حضور دانش‌آموزان نوید بهار در مسابقات دو و میدانی آموزشگاه‌های منطقه 4

 

شرکت دانش‌آموزان عزیز نوید بهاری در مسابقات دو و میدانی آموزشگاه‌های منطقه 4

جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی برای آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه

 

بنی‌آدم اعضای یکدیگرند

                                                                                که در آفرینش ز یک گوهرند

در روز 96/08/24 پس از فراخوان برای کمک به هم‌وطنان آسیب‌دیده از زلزله، شاهد حضور همه‌جانبه اولیاء و دانش‌آموزان عزیز نوید بهاری بودیم، که مثل همیشه همراه و همدل مجموعه بودند.

باتشکر و سپاس از همه عزیزان

هفته دیابت

 

به مناسبت هفته جهانی دیابت روز چهارشنبه مورخ 96/08/24 در مراسم آغازین دبستان درباره‌ی بیماری دیابت، علایم، نشانه‌ها، روش‌های پیشگیری و کنترل آن و اهمیت تشخیص به موقع بیمای صحبت شد و اطلاعات مفیدی در اختیار دانش‌آموزان قرار داده شد.

اردوی مشاهده‌گری در طبیعت (پارک صدف)

این اردو در تاریخ 96/08/03 برگزار شد.

دانش‌آموزان در پارک علاوه بر استفاده از فضای بسیار زیبا و صرف ناهار به‌صورت گروهی، از طبیعت برای آموزش درس علوم استفاده کردند، تشکیل رنگین‌کمان با فواره در وسط پارک صحنه‌ای بسیار زیبا و دیدنی درست کرده بود با درختی که برای بقای خودش به تنه‌ی درخت دیگر تکیه زده بود و آن درخت را به ساقه‌ی تناور خودش چسبانده بود، این‌ها قدرت خدا را به بچه‌ها نشان می‌داد. این اردو ضمن استفاده از این محیط زیبا تمرینی هم برای تقویت کارهای گروهی بود.

مراسم اربعین حسینی

 

به مناسبت اربعین حسینی در روز چهارشنبه مورخ 96/08/17 در دبستان مراسم پخت نذری برگزار شد و این نذری با کمک همکاران آماده شد تا بین دانش‌آموزان توزیع شود.

همچنین در این روز به مناسبت چهلیمن روز شهادت سید و سالار شهیدان مراسم عزاداری با مداحی دو تن از دانش‌آموزان در سالن دبستان برگزار شد.

اردوی شهر لی‌لی‌پوت

 

در تاریخ 96/08/16 با توجه به گذشت حدود یک ماه و نیم از آغاز سال تحصیلی، اردوی آموزشی و تفریحی شهر کودک مشاغل لی‌لی‌پوت برای دانش‌آموزان پایه‌های پیش‌دبستان و اول در نظر گرفته شد که بعد از اطلاع‌رسانی و دریافت رضایت‌نامه از اولیاء عزیز این اردو به همراه آموزگاران و معاونین برگزار گردید.

دانش‌آموزان در این اردوی شاد با انواع مشاغل آشنا شدند و تمامی غرفه‌های این مجموعه از جمله (اتاق بیمارستان، آتش‌نشانی، شیرینی‌پزی، فروشگاه، تعمیرگاه و...) بازدید کردند و با روحیه‌ای شاد و پرانرژی و سلامت به مدرسه بازگشتند.

اردوی موزه ساعت و زمان

 

به مناسبت روز دانش‌آموز، اردوی موزه زمان و ساعت برای کلاس‌های دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم در روز یکشنبه مورخ 14 آبان برگزار شد. در این اردو دانش‌آموزان از موزه زمان و ساعت واقع در زعفرانیه دیدن کردند و مطالب مفید و ارزشمندی درباره تاریخچه‌ی ساعت و شیوه‌های اندازه‌گیری زمان یاد گرفتند.

روز دانش‌آموز

 

به مناسبت یوم‌الله 13 آبان مسابقه‌ای با موضوع بهترین کاریکاتور و کاریکماتور برای محکومیت سخنان ترامپ در دبستان برگزار گردید.

همچنین در این روز مراسم جشنی همراه با مسابقه‌های شاد و مهیج در دبستان برگزار گردید و به تمامی نفرات برتر هدایایی اهدا شد.

در این روز همچنین به نوگلان پیش‌دبستان و کلاس اولی‌ها هدایایی به مناسبت روز دانش‌آموز تقدیم شد.

معاینات ساختار قامتی و اسکن کف‌پا دانش‌آموزان

 

معاینات ساختار قامتی در تاریخ 96/08/06 پس از اعلام به خانواده‌ها، طی برگه‌های اطلاع‌رسانی در دبستان برگزار شد.

سپس نتایج این معاینات و بررسی‌ها طی نامه‌ای از طرف مرکز ارتوپد مهر آریا به خانواده‌ها اعلام گردید تا اقدامات لازم را هرچه سریع‌تر انجام دهند.

شورای دانش‌آموزی

 

پس از اعلام در مراسم صبحگاه و توجیه دانش‌آموزان جهت نامزدی شورای دانش‌آموزی، دانش‌آموزانی که تمایل به نامزدی در شورا را داشتند، اسامی خود را اعلام کردند.

این اسامی در تابلوهای اعلانات دبستان نصب شد و کاندیداها فرصت تبلیغات پیدا کردند. سپس روز چهارشنبه مورخ 96/08/03 انتخابات دانش‌آموزی در دبستان برگزار شد. پس از شمارش آرا نفرات زیر برای عضویت در شورای دانش‌آموزی انتخاب شدند.

  • بردیا تتماج با 46 رأی
  • علی سیعد‌زاده با 38 رأی
  • امیدرضا خامه با 29 رأی
  • شایان همرنگ با 19 رنگ
  • سیدپارسا اشرفی با 17 رأی
  • ارشان اسناوندی با 15 رآی

مسابقات المپیاد درون مدرسه‌ای

 

این مسابقات در رده‌های سنی مختلف، و در شته‌های مختلف از جمله طناب‌کشی، پرتاب توپ در سبد، فوتبال، طناب‌زنی، پرتاب دارت برگزار گردید.

افتتاحیه المپیاد دانش‌آموزی

 

به مناسبت هفته تربیت‌بدنی و آغاز ـ المپیاد درون مدرسه‌ای دبستان نوید بهار، مراسم افتتاحیه ـ المپیاد در حیاط دبستان برگزار شد. که شامل قرائت قرآن، توسط علی سعیدزاده و خواندن سوگندنامه المپیاد توسط بردیا تتماج و انجام حرکات نمایشی توسط شایان همرنگ بود. در ادامه دانش‌آموزان با انجام رژه و همراه با سرود المپیاد و تکان دادن پرچم‌های جمهوری اسلامی ایران به استقبال مسابقات رفتند.

جشن قرآن

 

این جشن روز یکشنبه 96/07/23 در حیاط دبستان برگزار شد. در این جشن دانش‌آموزان پس از صحبت‌های معاونت و آموزگار دربار‌ی اهمیت یادگیری قرآن و منزلت این کتاب ارزشمند، سوره‌هایی از قرآن را به‌صورت گروهی خواندند و پس از برگزاری مسابقه قرآن و پاسخ‌دهی به سوالات و دریافت جایزه و پذیرایی کتاب‌های قرآن را که به زیبایی تزیین شده بود دریافت کردند تا یاد و خاطره‌ این روز زیبا در ذهن‌های کوچک‌شان ماندگار باشد.

 

 

جشن هفته سالمند و روز جهانی کودک

(پدربزرگ‌ها، مادربزرگ‌ها و دانش‌آموزان)

 

به منظور حفظ ارزش والای پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های عزیز و تعامل هرچه بیشتر آن عزیزان با دانش‌آموزان جشنی به مناسبت هفته سالمند و روز جهانی کودک با حضور پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های عزیز و دانش‌آموزان در حیاط دبستان برگزار گردید.

این جشن شامل خوشامدگویی و خیرمقدم مدیریت دبستان و برنامه‌های شاد و برگزاری مسابقه برای پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و دانش‌آموزان و اهدای جایزه به نفرات شرکت‌کننده در مسابقه و همچنین اهدای گل و پذیرایی از مهمانان گرامی بود.

 

 

 

مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان

 

این مراسم روز چهارشنبه 5 مهر در حیاط دبستان با حضور کلیه دانش‌آموزان، مدیریت مدرسه و کادر دبستان برگزار گردید، در یان مراسم که از یک گروه مداح دعوت به‌عمل آمده بود، دانش‌آموزان پس از شنیدن داستان شهادت حضرت علی اصغر(ع) که با توجه به سن آنان انتخاب شده بود، در مراسم سینه‌زنی کرده و در پایان از کلیه دانش‌آموزان پذیرایی به‌عمل آمد.

همچنین مراسم صبحگاه ویژه‌ی ایام محرم و قرائت صلوات و سلام خاصه‌ی سیدالشهدا، هر روز از آغاز ماه محرم در دبستان برگزار گردید.

 

 

 

 

روز آتش‌نشان

 

با توجه به تقارن روز آتش‌نشان با تاسوعای حسینی و تعطیلی این ایام، یک کاربرگ برای دانش‌آموزان طراحی و آماده شد. تا آنان بتوانند احساسات خود را در قالب نوشته به آتش‌نشان غیور و فداکار تقدیم کنند. پس از جمع‌آوری آثار و نصب نوشته‌ها در تابلوی اعلانات، به بردیا افخمی و دایا طیبی جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

هفته دفاع مقدس

 

به مناسبت هفته دفاع مقدس علاوه بر نصب بنر تابلوهای ویژه این ایام، برای آشنایی هرچه بیشتر دانش‌آموزان با فرهنگ دفاع مقدس، مسابقه‌ی نقاشی با موضوع زندگی در شرایط صلح و خنگ برگزار شد.

پس از جمع‌آوری آثار شرکت‌کنندگان و نصب آثار در تابلو اعلانات، به آقایان علی سعیدزاده از کلاس ششم و علی پوروخشوری از کلاس دوم هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

 

 

برگزاری جشن بازگشایی

 

روز اول مهر سال تحصیلی 97-96 دانش‌آموزان پس از حضور در دبستان و استقبال توسط اولیاء مدرسه و حضور در مراسم آغازین ویژه این روز که شامل قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید، پخش سرود ملی، مراسم پرچم و خوش‌آمدگویی مدیریت دبستان بود، سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

در ادامه جشن شاد، با حضور یک گروه نمایشی و اجرای مسابقه با حضور دانش‌آموزان برگزار گردید و به برندگان جوایزی اهدا شد تا خطره خوشی روز اول مهر در یادشان ماندگار باشد.

به امید آغاز سال تحصیلی جدید

توأم با تندرسی و شادی و موفقیت

برگزاری جشن شکوفه‌ها

 

این جشن در آستانه ‎آغاز سال تحصیلی چهارشنبه مورخ 96/06/29 با حضور دانش‌آموزان پایه اول و نوآموزان عزیز پیش‌دبستانی و مدیریت و کادر دبستان برگزار گردید.

مراسم با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید و سرود ملی جمهوری اسلامی و خوشامدگویی مدیریت به دانش‌آموزان و تبریک به مناسبت ورود به عرصه علم و دانش آغاز شد.

در ادامه این مراسم نوبت به برگزاری برنامه‌های نمایشی و شاد و مفرح رسید. در این بخش دانش‌آموزان در بازی‌های گروهی و شاد شرکت کرده و به برندگان جوایزی اهدا شد.

در پایان این مراسم نیز دانش‌آموزان هدایی را به رسم یادبود از آموزگاران خود دریافت کردند و با آموزگاران خود عکسی یادگاری گرفتند.